شمار مبتلایان به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مهاباد ثابت ماند

مهاباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این شهرستان برای دومین بار در یک ماه گذشته، طی ۲۴ ساعت گذشته ثابت بوده و افزایش نیافته است.

امیر بهزاد روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون ۲۰ بیمار مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) بستری هستند که از این تعداد ۱۰ بیمار مبتلا و ۱۰ نفر مشکوک به کرونا بوده که در بخش ایزوله این بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.

وی با بیان اینکه حال عمومی بیماران مبتلا به کرونا این شهرستان مطلوب است، اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد از بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شد.

وی اظهار داشت: تاکنون ۲ نفر شامل یک مرد ۹۶ ساله و یک مرد ۴۶ ساله از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد فوت کرده‌اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: خارج از محیط بیمارستان نیز خانواده و محله‌های افراد مبتلا در سطح شهر شناسایی و مراقبت ویژه از آنان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی ضمن درخواست از شهروندان جهت ماندن در منزل، گفت: استراحت، مصرف مایعات، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکات درمان و پیشگیری از انتقال بیماری برای افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا است.

«بهزاد»، اضافه کرد: افراد عادی که مشکلات زمینه‌ای ندارند و دچار علائم سرماخوردگی از قبیل تب، سرفه و آبریزش بینی شده‌اند، فقط در منزل بمانند و با رعایت نکات بهداشتی مراقب باشند تا ترشحات بینی و دهانشان با سایر افراد منزل تماس نداشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: عطسه و آبریزش بینی علامت کرونا نیست و بیماران نباید تنها با دیدن علایمی مانند آبریزش بینی و عطسه به مراکز درمانی مراجعه کنند زیرا نه تنها خود را در معرض خطر و بیماری قرار داده بلکه با ایجاد شلوغی در مراکز درمانی، کادر درمان را نیز با مشکل روبرو می‌کنند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۵۶۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۳ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =