گروه‌های جهادی مناطق روستایی مراغه را ضدعفونی کردند

مراغه- ایرنا- معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار مراغه از آغاز ضدعفونی و گندزدایی مناطق روستایی این شهرستان از سوی گروه‌های جهادی خبرداد.

نقی مسکینی روز پنجش نبه در حاشیه آغاز اجرای این طرح در روستای داش آتان افزود: ضدعفونی و گندزدایی ۲۰ روستای نزدیک به شهر مراغه به همت گروه های مردمی قرارگاه جهادی شهید دهقان و حمایت دستگاه های خدمات رسان از امروز آغاز شده است.

وی ادامه داد: در این راستا، ۱۵ گروه مردمی متشکل از ۲۰۰ نفر نیروی مردمی و جهادگر از اقشار مختلف کار ضدعفونی این روستاها را برعهده دارند.

مسکینی اضافه کرد: در اولین روز از اجرای این طرح، روستاهای ورجوی و داش آتان به عنوان روستاهای بزرگ و نزدیک به محدوده شهری که در خطر شیوع بیماری کرونا هستند، توسط این گروه ها ضدعفونی و گند زدایی شدند.

وی گفت: تاکنون نیز ۲۵ منطقه شهری نیز توسط گروه های مردمی قرارگاه جهادی شهید دهقان این شهرستان به صورت شبانه روزی ضدعفونی و گندزدایی شده اند.

وی افزود: روزانه نیز یکی از اماکن عمومی و ادارات این شهرستان نیز توسط گروه های مردمی این قرارگاه ضدعفونی می شوند.

مسکینی با بیان اینکه گروه های مردمی نقش بسزایی در پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری کرونا در این شهرستان داشته اند ادامه داد: حضور اقشار مختلف مردم در قالب گروه های جهادی، نشان از عزم و همت عمومی برای ریشه کنی این بیماری است.

وی اضافه کرد: تامین بسته های حمایتی و غذایی برای اقشار نیازمند نیز از جمله اقداماتی است که توسط قرارگاه جهادی شهید دهقان این شهرستان در روزهای اخیر انجام می شود که حرکتی قابل تقدیر است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

تاکنون ۱۴ نفر در مراغه بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =