ارتش مبادی ورودی و خروجی آذربایجان‌شرقی را کنترل می‌کند

مراغه - ایرنا - فرمانده پادگان امام رضا (ع) از کنترل مبادی ورودی و خروجی آذربایجان‌شرقی از سوی یگان‌های ارتش مستقر در این پادگان خبرداد.

امیر سرتیپ دوم صادق نوری شامگاه پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، از پنجم فرودین سال جاری، ایست های غربالگری، کنترل تردد و رفع آلودگی در ورودی و خروجی این استان توسط کارکنان تلاشگر ارتش ایجاد شده است.

وی ادامه داد: این ایست و بازرسی در حد فاصل شهرستان های میاندوآب و ملکان توسط قرارگاه منطقه ای شمالغرب نیروی زمینی ارتش راه اندازی شده و ارائه خدمات می دهد.

نوری اضافه کرد: در این راستا، از خروج خودورهای متعلق به آذربایجان شرقی به خارج از این استان جلوگیری شده و از ورود خودورهای سایر استان های کشور نیز ممانعت به عمل می آید.

وی گفت: قرارگاه جهادی فرعی مبارزه با کرونا نزاجا، در این مبادی با ایجاد ایست های کنترلی، نقش مهمی در کاهش تردد و پیشگیری از گسترش شیوع بیماری کرونا در این منطقه ایفا می کند.

نوری افزود: همچنین در روز ۱۳ فروردین و  در قالب ایست های کنترلی توسط ارتش، پرسنل نیروی زمینی حضور فعال داشته و در مبادی مواصلاتی نیز از ورود و خروج خودروهای سواری ممانعت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: با تلاش های انجام شده در پنج منطقه از مراغه نیز اکیپ های پایش و غربالگری ارتش استقرار یافته و روزانه در هر یک از این مناطق بیش از ۳۶۰ نفر مورد غربالگری قرار می گیرند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =