جابجایی مسافر با اتوبوس با توجه به شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری ممنوع است

شهرکرد- ایرنا- سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری از کنترل شدید ترددهای ورودی و خروجی این استان خبر داد و گفت: در همین راستا جابه جایی مسافر با اتوبوس در استان به دلیل شیوع ویروس کرونا، اکنون به طور کامل تعطیل و ممنوع است.

شهرام ندیمی شامگاه پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تنها جا به جایی مسافر به خارج از استان به وسیله تاکسی‌ و فقط در محور شهرکرد به اصفهان است.

وی، از کاهش ۸۲ درصدی جابه جایی مسافر در پایانه‌های مسافربری استان خبر داد و گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان، به جز اصفهان، جا به جایی مسافر به دیگر مناطق کشور ممنوع است.

ندیمی،همچنین از کاهش بین ۶۰ تا ۸۰ درصدی ترددها در استان طی نوروز امسال خبر داد و افزود: ۷۰ درصد این ترددها خودروهای بومی استان بودند و ۳۰ درصد آن خودروهای غیربومی و بیشتر از استان‌های اصفهان، خوزستان و تهران بوده است.

سرپرست راهداری و حمل ونقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به نصب ۶۲ دستگاه ترددشمار در جاده‌های استان، خاطرنشان کرد: ترددها به صورت شبانه‌روز در محورهای ارتباطی استان در حال رصد است و آمارها بیانگر روند کاهشی این ترددها است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری ۳ هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه دارد که ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون ۸۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان شناسایی شده است که از این تعداد ۱۱ نفر تاکنون فوت کردند و ۵۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =