۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۳۴
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83728956
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

لبنان محدودیت های بیشتری را برای مقابله با کرونا اعلام کرد

تهران- ایرنا- دولت لبنان بسیج عمومی برای مقابله با کرونا را تا ساعت ۲۴ روز ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) تمدید و محدودیت های بیشتری را برای آمد وشد مردم اعلام کرد.

به گزارش تلویزیون الجزیره، بر اساس تصمیم جدید دولت، مقررات منع آمد وشد در لبنان از ساعت هفت شب آغاز می شود و تا ساعت پنج بامداد روز بعد ادامه خواهد داشت.

دولت همچنین اعلام کرد که فعالیت محل های تجاری و مراکز تولید و ذخیره مواد غذایی از ساعت ۷ شب تا پنج صبح به حال تعلیق در می آید.

نانوایی هاو سیلوهای آرد، داروخانه ها و کارخانه های تولید لوازم پزشکی از این تعلیق، مستثنی شده اند.

شورای عالی دفاع ملی لبنان روز پنجشنبه از دولت خواست که بسیج عمومی را در کشور برای مبارزه با ویروس کرونا تا دو هفته دیگر تمدید کند.

این شورا ۲۵ اسفندماه در نشستی برای بررسی اوضاع کشور به دنبال شیوع کرونا، وضعیت فوق العاده بهداشتی و بسیج عمومی در کشور اعلام کرده بود.

 با اعلام ۳۵ فرد جدید مبتلا به ویروس کرونا در روز پنجشنبه، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور تاکنون به ۳۶۸ نفر رسیده که ۶ تن جان خود را از دست داده اند.

دولت لبنان همچنین پیشتر تصمیم گرفت به دلیل انتشار ویروس کرونا مردم را به مدت شش ماه از پرداخت مالیات ارزش افزوده به ادارات کل و نهادهای دولتی و شهرداری ها معاف کند.

علاوه بر مدارس و دانشگاه ها، بسیاری از اماکن عمومی و مذهبی و گردشگری لبنان در راستای مبارزه با کرونا تعطیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =