طرح فاصله اجتماعی از ساعت ۲۴ امشب در اردبیل اجرایی می‌شود

اردبیل- ایرنا- استاندار اردبیل از آغاز اجرای طرح فاصله اجتماعی از ساعت ۲۴ امشب در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان خبر داد.

 اکبر بهنامجو پنجشنبه در جریان نشست ویدئو کنفرانسی با فرمانداران استان گفت: مصوبه طرح فاصله اجتماعی از ستاد مدیریت ملی بیماری کرونا در کشور ابلاغ شده و از امشب در مبادی تمام شهرهای استان اجرایی می‌شود.

وی اظهارداشت: در اجرای این طرح ماموران انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهرها مستقر شده و در صورت نیاز نیروهای سپاه  حضرت عباس (ع) استان نیز در این زمینه همکاری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه رفت و آمد خودروها از بامداد جمعه به طور کامل رصد شده و از ورود افراد غیربومی به شهرها جلوگیری خواهد شد، اضافه کرد: بومی و ساکن بودن فرد در شهر مربوطه از طریق  کارت ملی، پلاک ماشین و دیگر اوراق هویتی مشخص خواهد شد.

استاندار اردبیل اضافه‌کرد: مسافرانی که در استان حضور دارند به شرط عدم توقف در شهرهای عبوری اجازه تردد و خروج داشته ولی توقف بیجا و وقت‌کشی در شهرهای عبوری شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف اتومبیل به مدت یک‌ماه خواهد بود.

رییس شورای تامین استان اردبیل اظهارکرد: سالم‌سازی شهرهای استان از ویروس کرونا نیازمند ایجاد پست‌های ایست بازرسی بود که از امشب این مهم عملیاتی می‌شود.

وی افزود: بر اساس مصوبه فاصله اجتماعی تمامی مراکز گردشگری و تفرجگاه‌ها در روز سیزده بدر تعطیل بوده و نیروهای انتظامی با افرادی که در این مناطق توقف کنند، برخورد خواهند کرد.

او همچنین از تعطیلی پنج روزه تونل حیران پس از سیزده بدر خبر داد و افزود: اقدامات اصلاح روشنایی در این مدت در این تونل انجام می‌شود.

بهنامجو با بیان اینکه اکثر شهروندان استان در خصوص پیشگیری بیماری کرونا همکاری خوبی کرده‌اند، افزود: تا حد زیادی روند توسعه کرونا در استان کنترل شده است ولی برای تداوم و بهبود وضعیت نیاز به همراهی بیشتر مردم است.

بهنامجو همچنین با اشاره به طرح غربالگری جمعیت استان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۸۰ هزار نفر از شهروندان استان معادل ۹۷ درصد جمعیت غربالگری شده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس این غربالگری  افراد مشکوک و چند بیمار حاد شناسایی و مورد معاینه قرار گرفته و برخی از آنها بستری شده‌اند.

استاندار اردبیل همچنین ضمن قدردانی از مراکز اقامتی و گردشگری و هتل‌ها در خصوص پیشقدم شدن در تعطیلی مراکز ، اظهارامیدواری کرد که در سال جهش تولید با تدوین برنامه‌های مناسب ، زمینه رونق این مراکز در سال آینده فراهم شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =