برخورد روسیه با ناقضان قرنطینه آغاز شد؛ ۵۰۰ نفر تحت پیگیرد قرار گرفتند

مسکو - ایرنا - وزارت کشور روسیه اعلام کرد: بیش از ۵۰۰ نفر به دلیل نقض قوانین قرنطینه که برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در این کشور به اجرا درآمده است تحت پیگیرد قانونی قرار گرفته اند.

به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا از مسکو، ایرینا ولک نماینده رسمی این وزارتخانه به رسانه ها گفت: این افراد که اکثرا به تازگی از خارج به روسیه بازگشته اند رژیم خود انزوایی یا قرنطیه ۱۴ روزه برای اطمینان از عدم انتشار کرونا به دیگران را نقض کرده اند.

به گفته وی، روزانه ۱۰ هزار افسر پلیس درگیر این طرح هستند و براجرای صحیح این قانون نظارت دارند.

گفتنی است، روسیه چند روز پیش قانونی را تصویب کرد که ناقضان قرنطینه به مدت پنج تا هفت سال زندانی خواهند شد با این وجود معلوم نیست این افراد با جریمه نقدی مواجه خواهند شد یا راهی زندان می‌شوند چرا که برخی از رسانه ها در روسیه مدعی شده اند که متخلفانی که کرونا ندارند در نخستین تخلف نیم تا دو میلیون روبل جریمه خواهند شد یا اینکه بنا به نظر قضات دادگاه راهی زندان می شوند.

روس‌های بالای ۶۰ سال هم اجازه خروج از منزل را ندارند با این حال مشاهدات خبرنگار ایرنا در مسکو نشان می دهد که با توجه به بهبود هوای مسکو، بسیاری از افراد سالخورده برای پیاده روی از خانه خارج شده اند و قرنطینه را چندان جدی نگرفته اند.

شهردار مسکو امروز پنجشنبه دستور تعطیلی مراکز تجاری و بسیاری از مراکز تجمع خانواده ها را صادر کرده است و از دوشنبه اول هفته آینده میلادی روسیه در راستای مبارزه با شیوع کرونا به مدت یک هفته در تعطیلات رسمی قرار خواهد گرفت.

این تعطیلات را پوتین رئیس جمهوری روسیه دیروز در نطق تلویزیونی ایراد کرد و از مردم روسیه خواست ضمن اینکه به مغازه ها یورش نبرند در خانه بمانند چرا که به گفته وی، تنها راه مبارزه با این بیماری، ماندن در خانه ها است.

براساس آخرین اطلاعات بدست رسیده، تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا در روسیه به ۸۴۰ نفر رسیده است که از این تعداد ۵۴۶ نفر از آنان در مسکو هستند.

تا امروز ۳۸ نفر در روسیه بهبود یافتند و سه نفر نیز جان خود را از دست داده اند و حدود ۱۳۹ هزار نفر تحت نظارت پزشکان قرار دارند.

در جهان نیز کرونا همچنان به پیشروی خود ادامه می دهد و ۱۷۰ کشور جهان درگیر این ویروس هستند و تا لحظه انتشار این خبر بیش  از ۴۸۰ هزار نفر به کرونا آلوده شده و بیش از ۲۱ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =