۲۲۱ هزار تَن در طرح غربالگری کرونا قم پایش شدند

قم‌ - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلاد احمر قم گفت: در هفته نخست فروردین ماه جاری ۲۲۱ هزار و ۷۳۱ تَن در طرح مبارزه با کرونای هلال احمر این استان، مورد پایش و کنترل قرار گرفتند.

محمد گل فشان روز پنجشنبه در تشریح عملکرد جمعیت هلال احمر استان در هفته نخست سال ۹۹، اظهار داشت: در ۱۸ پایگاه با استفاده از ۵۶ تب سنج، غربالگری از شهروندان انجام شد.

مدیرعامل هلال احمر قم بیان داشت: در این طرح از ۶۰ هزار و ۶۷۰ خودرو غربالگری انجام شد و ۲۲۱ هزار و ۷۳۱ نفر در طرح مبارزه با کرونای هلال احمر در قم، پایش شدند.

گل فشان گفت: در میان افراد، ۵۲۱ تَن علامت تب داشتند و ۱۲۲ تَن به مراکز درمانی ارجاع داده شدند، همچنین آمار پذیرش نقاهتگاه تا پنجم فروردین شامل ۱۳۰‌ تَن اعم از ۴۹ مرد و ۸۱ زن می باشد.

گل فشان ادامه داد: در طرح غربالگری ۵۹ پرسنل و ۱۲۷ داوطلب حضور داشتند و در بخش لجستیک نیز ۷ دستگاه آمبولانس و ۸ دستگاه خودرو نجات و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۹ دستگاه خودروی سبک مورد استفاده قرار گرفت.

این مسئول تصریح کرد: در این مدت بین ۲۴ هزار و ۸۴ تَن شامل ۶ هزار و ۲۱ خانوار اقلام آموزشی توزیع شد، همچنین ۱۰ هزار محلول و ۱۷۹ هزار و ۹۴۰ ماسک و ۷ هزار و ۱۲۹ مایع ضد عفونی و یک میلیون و ۸۳ هزار و ۲۵۰ جفت دستکش از جمله اقلام توزیع شده به شمار می رود.

مدیرعامل هلال احمر  قم خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر در کشورهای مسلمان به عنوان نهادی مردم نهاد در جهت امور خیرخواهانه و کمک به بشریت فعال است و در مسائل مختلف از جمله جنگ تحمیلی و یا بحران‌هایی چون سیل و زلزله ایفای نقش کرده است.

وی گفت: در حال حاضر نیز درگیر مقابله با کرونا هستیم و در برخی مناطق قم نیز بحران سیلاب و آبگرفتگی داشتیم که ۱۷ ماموریت داخل شهر و بازگشایی پنج نقطه زیرگذرها انجام شد.

گل فشان عنوان کرد: در جهت پیشگیری از کرونا، آموزش هایی در فضای مجازی انجام شد و ۵۰۰ فرصت آموزشی در فضاهای مختلف ایجاد کردیم که کاری دشوار بود.

وی گفت: اگر قرنطینه خانگی و نکته های بهداشتی مراعات شود، زنجیره انتقال قطع خواهد شد، همه باید در جهت پیشگیری از کرونا مشارکت داشته باشند و قرنطینه خانگی و در خانه ماندن را جدی بگیرند و در حد شعار نماند تا این زنجیره ادامه دار نباشد به ویژه در روز طبیعت امسال باید از حضور در اجتماعات و طبیعت صرف نظر کنیم.

مدیرعامل هلال احمر قم افزود: بالغ بر ۱۲۰ کارمند داریم که ۲۰ تَن دچار کرونا شدند و به تازگی یک تَن از نیروها نیز درگذشت، در حال حاضر نیز بالغ بر ۹۵ تَن  از داوطلبان به صورت روزانه در مبادی ورودی و خروجی فعال هستند و تعدادی در نقاهتگاه یاوران مهدی در قرنطینه مشغول به خدمت هستند و تعدادی هم از منزل به پشتیبانی می پردازند.

گل فشان بیان کرد: مجموعه تجهیزات امانی پزشکی یکی از بخش های مهم است که بیش از ۱۲ سال فعال بوده و به بیماران کپسول اکسیژن و تجهیزات را امانت می دهد که با توجه به افزایش تقاضا از سوی مردم، ما از ظرفیت خیران در تامین این تجهیزات استقبال می کنیم./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =