پشت نوبتی‌های دریافت جهیزیه بهزیستی کرمانشاه به صفر رسید

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از اهدای جهیزیه به یک‌ هزار نفر از مددجویان بهزیستی و به صفررسیدن پشت نوبتی‌های دریافت جهیزیه خبر داد.

فاطمه رضوان مدنی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این اقدام با همکاری استانداری، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و خیرین صورت گرفته است.

وی از وجود ۴۲ هزار و ۷۵۷ پرونده توانبخشی که شامل افراد دارای معلولیت در زمینه های مختلف جسمی-حرکتی، بینایی، شنوایی و ..خبر داد و افزود: ۹ هزار و ۳۰۷ مورد پرونده در معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان مربوط به زنان سرپرست خانوار بوده و بیش از ۱۳ هزار پرونده دیگر نیز در این معاونت مربوط به افرادیست که در حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی دارای پرونده هستند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه اضافه کرد، به صورت ماهیانه به بیش از ۴۰ هزار نفر از مددجویان زیرپوشش بهزیستی استان کرمانشاه مستمری و حق معیشت پرداخت می شود.

این مقام مسوول با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان در سال ۹۸، گفت: اتفاق خوب دیگر در این حوزه افزایش حق پرستاری برای مددجویان دارای معلولیت شدید، خیلی شدید و بیماران مزمن روانی از مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به ۲۵۰ هزار تومان و حق پرستاری مددجویان ضایعه نخاعی از مبلغ ۲۱۰ هزار تومان به ۵۴۵ هزار تومان بوده است.

 رضوان مدنی درخصوص برخی از خدمات ارایه شده به مددجویان تحت پوشش به برگزاری ۲ مراسم گلریزان در سال گذشته به منظور تامین هزینه ساخت برای ساخت مسکن مددجویان دارای ۲ معلول به بالا اشاره کرد و گفت: طی یک مراسم در ماه مبارک رمضان مبلغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان و در مراسم دیگر در آبان ماه ۹۸ با حضور خیرین مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک جمع آوری شد.

‍ وی از اهدای ۱۰۰ دستگاه ویلچر با مشارکت ستاداجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) به مددجویان، راه اندازی اولین مرکز روزانه آموزشی چند معلولیتی جسمی حرکتی، اجرای بسته جامع آموزشی توانبخشی جامع زیر ۱۴ سال، راه اندازی مرکز نگهداری بیماران روانی با ظرفیت ۳۰ نفر، افتتاح مجتمع توانبخشی ازگله با کمک خیرین پس از زلزله با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال و راه اندازی مرکز توانمندسازی و صیانت از معتادین بهبودیافته به عنوان بخش دیگر از خدما ارایه شده در سال گذشته یاد کرد.

این مسوول با بیان اینکه در سال گذشته ۲۴ هزار نوزاد غربالگری شنوایی شده اند، افزود: غربال گری بینایی ۶۲ هزار کودک سه تا ۶ سال و غربال گری ژنتیک برای دو هزار و ۸۰۰ نفر با هدف جلوگیری از تولد کودک دارای معلولیت انجام شد.

۱۶۱ هزار و ۷۶۸ مددجو اکنون در قالب ۶۶ هزار و ۸۲۴ خانوار زیرپوشش بهزیستی استان است.