امام جمعه یزد : رعایت بهداشت فردی نقش اصلی در مبارزه با کرونا دارد

یزد- ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: رعایت جنبه‌های بهداشتی و در خانه ماندن مردم نقش اصلی در پیشگیری و مقابله با کرونا دارد و همه باید این موضوع را جدی بگیرند.

به گزارش شامگاه پنجشنبه روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به بهانه عده‌ای برای خروج از منزل افزود: این بهانه‌ها به هیچ وجه قابل قبول نیست و هم‌اکنون امر واجب در آسیب نرساندن به دیگران است. 

وی با بیان اینکه هیچ چیزی دلیل نمی‌شود که ما حرکت شبهه آمیزی انجام دهیم و خود و دیگران را گرفتار کنیم ادامه داد: اگر احتمال این را بدهیم که اقدام شبهه آمیزی انجام دهیم ، مرتکب فعل حرام شدیم.

ناصری یزدی گفت: ما نباید واجب را ترک کنیم، اما گاهی لازم است که به ترک مستحب نیز بپردازیم، اگر زیارت پدر و مادر مستحب است، اما آزار رساندن به آنها حرام است و مردم باید به این مسائل دقت داشته باشند.

ناصری یزدی مسوولان را به جدیت در موضوع مبارزه با کرونا فراخواند و گفت: مسوولان سختگیری بیشتری انجام دهند تا  این کار به خوبی به ثمر رسد و این دوران به پایان برسد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد عصر امروز در گفت و گو با ایرنا  از افزایش مبتلایان به کرونا در استان به ۹۶۸ نفر خبر داد و گفت: : این آمار مربوط به ظهر امروز است و آزمایش‌های این افراد مثبت قطعی اعلام شد.

ابراهیم سلمانی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۵ نفر از بیماران در استان فوت کردند و  از مردم خواست برای پیشگیری از شیوع کرونا در خانه بمانند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =