۹۸.۲ درصد مردم چالدران در خصوص بیماری کرونا غربالگری شدند

ارومیه – ایرنا - فرماندار چالدران با اشاره به اجرای طرح غربالگری خانوارها در این شهرستان در خصوص مبارزه با بیماری کرونا گفت: تاکنون ۹۸.۲ درصد مردم غربالگری شده و مابقی خانوارها نیز در حال انجام است.

حسن محمدزاده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  تشدید نظارت و بازرسی در محورهای ورودی شهرستان، ادامه نظارت بر روند تعطیلی واحدهای صنفی غیرضروری، سمپاشی اماکن عمومی و معابر پرتردد در شهرها و روستاها، جلوگیری از ورود خودروها با پلاک غیر بومی به شهرستان از جمله طرح‌هایی است که با جدیت تمام در این شهرستان پیگیری و اجرا می شود.

وی همچنین به اجرای عملیات تداوم دفاع بیولوژیک مدافعان سلامت در این شهرستان اشاره کرد و افزود: این عملیات از دیروز، چهارشنبه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سپاه در تمام مناطق شهری و روستایی چالدران اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این عملیات تمام مناطق شهری و روستایی ضدعفونی و میکروب زدایی خواهند شد، اضافه کرد: انتظار می‌رود، مردم شهرستان چالدران همکاری های لازم را در جهت اجرای این عملیات با عوامل اجرایی داشته باشند.

وی ادامه داد: خیرین شهرستان نیز تاکنون بیش از یک میلیارد ریال برای انجام اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا کمک کرده‌اند.

وی در ادامه یاد آوری کرد: راه اندازی ایستگاههای سلامت در مبادی ورودی شهر، ضد عفونی اماکن اصلی شهرهای چالدران و آواجیق و برخی از روستاها گوشه ای از اقداماتی هستند که در جهت مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا در این شهرستان تا این لحظه به صورت چشمگیری صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

چالدران یکی از شهرستان‌های شمالی استان آذربایجان‌غربی است که تا امروز، پنج‌شنبه تنها سه فرد مبتلا به کرونا در این شهرستان شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =