مازندران ساعت ۲۴ امشب بر روی غیربومیان بسته می‌شود

ساری - ایرنا - رئیس پلیس راه مازندران گفت که از نخستین دقایق بامداد روز جمعه (فردا) ورود خودروها و افراد غیربومی به استان ممنوع می‌شود و تنها افرادی که قصد خروج از استان را دارند می‌توانند از جاده‌های کنارگذر استفاده کنند.

سرهنگ علیرضا قدمی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طرح جلوگیری از ورود افراد غیربومی در جاده هراز، کندوان، سوادکوه، کیاسر، محور اتباطی با استان گیلان در غرب و استان گلستان در شرق اجرا می شود و علاوه بر این در مبادی ورودی شهرها هم تدابیر برای جلوگیری از ورود افراد غیرساکن به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است ، گفت : از افراد غیر بومی می خواهیم که از تردد بین شهری خودداری کنند چون در صورت مواجهه با تردد غیر مجاز ، خودرو برای مدت ۳۰ روز توقیف و راننده هم مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

سرهنگ قدمی افزود : این طرح شامل خودروهای امدادی ، انتظامی و حاملان مواد سوختی و مواد غذایی نمی شود.

بر اساس اطلاعیه شماره یک کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از امشب تا ۱۵ فروردین صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است. نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد. 
همچنین خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌گردد. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود. 

علاوه بر این طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با ویرو سکرونا مدارس و دانشگاه ها ، پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و ... که محل تجمع افراد هستند تا پایان طرح تعطیل خواهند بود.

اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه شامل گروهی که باید کاملا فعال باشند ، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضاء و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد ، دسته بندی می شوند.

ادارت دولتی برابر بخشنامه صادره معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند کرد. همچنین برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود اعم از رسمی و غیر رسمی ممنوع است.

به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با اخذ کلیه هزینه های جانبی توقیف می شود. همچنین جریمه نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =