محدودیت رفت و آمد خودروها از ساعت ۲۴ امشب در آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی ‌و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در راستای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا، همزمان با سراسر کشور مقررات محدودیت آمد و شد به شهرها از ساعت ۲۴ امشب در استان اعمال می‌شود.

علیار راستگو روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: تشدید اعمال مقررات رفت و آمد افراد غیر بومی به سایر شهرها با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تا ۱۵ فروردین اجرا می شود و این طرح قابل تمدید است.  

وی هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از ورود افراد غیر بومی به شهرها به منظور قطع زنجیره و کنترل کرونا اعلام کرد و افزود: طبق این طرح هر کس باید در شهر محل زندگی خودش مستقر باشد البته افرادی که در سایر استان ها مسافر هستند در صورتی که تا ساعت ۲۴ امشب نتوانند خودشان را به مقصد برسانند باید فقط از کنار گذرها و اتوبان ها تردد کنند و اجازه ورود به شهر را ندارند .

معاون استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در صورتی که افراد از این دستور سرپیچی کنند تا ۵۰۰ هزار تومان جریمه شده و خودروی شان نیز به مدت یک ماه توقیف می شود.

وی شرط ورود به شهرها را تطبیق پلاک خودرو، کد ملی و بیمه نامه عنوان کرد و گفت: از همه شهروندان خارج از استان و شهرها می خواهیم هر چه سریع تر به محل زندگی خود برگردند و مقررات منع آمد و شد را جدی بگیرند.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان آذربایجان شرقی به یک هزار و ۹۴ نفر و جان باخته ها به ۱۰۵ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =