۱۷۰هزار نفر از جمعیت شهرستانهای لردگان و خانمیرزا غربالگری شدند

شهرکرد- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لردگان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۷۰ هزار و ۱۲۱نفر از جمعیت شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا غربالگری شدند.

محمدجان جلیل  روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد با مراجعه به درگاه اینترنتی salamat.gov.ir و سامانه سیب در طرح طرح خوداظهاری شرکت و غربالگری شدند.

به گفته وی، ۱۴هزار و ۴۸۷ نفر از این تعداد روز پنجشنبه هفتم فروردین در سامانه ثبت و غربالگری شدند.

وی با توجه به فراگیری ویروس کرونا و قدرت سرایت بالای آن از مردم خواست تا هر روز با مراجعه به سایت salamat.gov.ir و پاسخ به سوالات، سلامتی خود را در معرض ارزیابی کارشناسان قرار دهند.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تاکنون ۸۳ نفر در این استان مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند که از این تعداد ۱۱ نفر فوت کرده و ۵۵ نفر بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا کووید ۱۹ نام دارد، این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =