۶۱ پرونده تخلف نانوایی در استان سمنان تشکیل شد

سمنان- ایرنا- مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۶۱ پرونده تخلف واحدهای نانوایی با ارزش بیش از ۱۷۵ میلیون ریال از زمان شیوع کرونا تاکنون در این استان تشکیل شده است.

روح‌الله حامدی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از ۹۴۰ مورد بازرسی از نانوایی های استان سمنان با هدف نظارت ویژه بر رعایت موازین بهداشتی در فرآیند تولید و عرضه نان‌ در نانوایی‌های استان سمنان توسط گشت‌های مشترک در این مدت انجام شده است.

وی بیان کرد: پرونده های تشکیل شده برای بررسی و صدور رای به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بر نظارت قاطع و رعایت کامل امور بهداشتی در واحدهای نانوایی تاکید و تصریح کرد: هرگونه عمل مغایر اصول بهداشتی در شرایط بحران بیماری همه‌گیر کرونا در خبازی‌های این استان به طور مستمر و قاطع پیگیری شده و با متخلفان به طور جدی برخورد قانونی می‌شود.

حامدی با اشاره به لزوم رعایت موازین بهداشتی در تهیه و پخت نان، ابراز داشت: تمام واحدهای نانوایی موظفند از طریق دستگاه کارتخوان وجه را دریافت کنند و خود نیز حتما دستکش و ماسک داشته باشند و علاوه بر اینکه فرد دریافت کننده کارت با شخص عرضه کننده نان یکی نباشد.

مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در واحدهای نانوایی مواد ضدعفونی‌کننده بهداشتی به همه واحدها توزیع شده و افراد داخل نانوایی نباید به هیچ عنوان با مشتریان ارتباط داشته باشند.

۸۰۷ واحد نانوایی یارانه پز و آزادپز در استان سمنان فعالیت دارد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =