معاون علوم پزشکی همدان: این دانشگاه رتبه نخست مقابله با کرونا را کسب کرد

همدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: این دانشگاه به علت عملکرد مطلوب تیم‌های داوطلب بسیج ملی مبارزه با کرونا، رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرد.

منوچهر کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بر اساس گزارش به دست آمده از سامانه کشوری سیب، دانشگاه علوم پزشکی همدان با به کارگیری تیم‌های داوطلب بسیج در حوزه ارائه خدمات سالم سازی محیط، گندزدایی فضاها و اماکن عمومی رتبه اول را در میان تمام دانشگاه های علوم پزشکی کسب کرد. 

وی افزود: مولفه هایی نظیر پیشگیری از برگزاری اجتماعات، تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، جلب همکاری صاحبان اماکن، هدایت و کنترل رفت و آمدها و خلوت سازی محل های تجمع نیز در کسب این رتبه موثر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین این موفقیت حاصل مشارکت موثر نیروی مقاومت بسیج و سپاه، نیروهای داوطلب مردمی و همکاری بین بخشی سایر دستگاه‌های اجرایی با بازرسان سلامت محیط و کار با نظارت ستاد استانی پیشگیری، کنترل و هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در استان همدان است.

۳۳۵ تن تاکنون در استان همدان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد با تلاش تیم پزشکی ۲۲۴ تن بهبود یافته و مابقی این افراد تحت درمان در بیمارستان ها هستند.

بگفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲ هزار و ۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =