فرماندار: طرح کنترل رفت و آمد در دامغان با جدیت دنبال می‌شود

سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان گفت: طرح کنترل رفت و آمد و جلوگیری از ورود افراد غیربومی به شهر دامغان از عصر امروز پنجشنبه بدون ملاحظه و با جدیت دنبال می‌شود.

علی اصغر مجد عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: براساس مصوبه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا، طرح فاصله گذاری اجتماعی و کنترل رفت و آمدها با هدف قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا در دامغان اجرا می‌شود.

وی از برخورد شدید با قانون شکنان طرح فاصله گذاری اجتماعی در دامغان خبر داد و افزود: با افرادی که مفاد طرح قانون گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، برابر قانون به شدت برخورد می‌شود. 

مجد ادامه داد: از افراد غیربومی که به شهر دامغان سفر کردند نیز خواهشمندیم تا هرچه سریعتر به شهر خود بازگردند. 

وی تصریح کرد: طبق این طرح، از این پس تنها افرادی حق ورود به شهر دامغان را دارند که با ‌بررسی شماره ملی، پلاک و یا بیمه نامه خودرو، بومی تعیین شوند. 

مجد اظهار داشت: به تمامی اداره‌های دولتی شهرستان نیز برابر بخشنامه صادر شده معاون رییس جمهوری، ابلاغیه صادر شد که با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی به مردم خدمات رسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی اصناف شهرستان که با تعطیلی مغازه‌های خود به جلوگیری از شیوع این ویروس، کمک کردند تشکر می‌کنیم.

مجد گفت: به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با اخذ کلیه هزینه‌های جانبی توقیف و جریمه نقدی پنج میلیون ریالی برای آن‌ها لحاظ می‌شود. 

وی افزود: بازرسی واحدهای صنفی شهرستان نیز با جدیت دنبال و با افراد متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی برخورد و مغازه آن‌ها به مدت یکماه پلمب می‌شود.

فرماندار دامغان به ممنوعیت تجمع مردم در روز طبیعت اشاره کرد و گفت: پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها و کلیه مراکز تفریحی که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود و مردم نیز این روز را از منزل خارج نشوند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در مجموع مبتلایان در کشور، ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر است که از این تعداد ۲ هزار و ۲۳۴ نفر جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط