بوستان‌های جنوب‌شرق استان تهران تعطیل شد

تهران- ایرنا- به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ممانعت از اجتماع مردمی، بوستان‌های شهرستان‌های جنوب شرق تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس دستورالعمل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا ابلاغی وزارت کشور فعالیت بوستان‌های ۱۵ خرداد، خانواده، شقایق و بوستان‌های محله‌ای ورامین، پارک جنگلی قرچک و پارک خانواده، پارک جنگلی  و شهر بازی پیشوا تا اطلاع ثانونی تعطیل شده و افراد نمی‌توانند در این مراکز حضور پیدا کنند.
شهردار ورامین روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با هدف جلوگیری از انتشار این بیماری، ورود کلیه افراد پارک‌ها و بوستان‌ها ممنوع است.
حسین دهقان افزود: با افرادی که به توصیه های مسئولین پارک‌ها توجه نکنند برخورد خواهد شد
وی تصریح کرد: این مصوبه با هدف حفظ سلامت شهروندان و قطع زنجیرهی گسترش ابتلای مردم به ویروس کووید ۱۹ به مسئولین پارک ابلاغ شده و از امروز درب تمامی بوستان‌ها به روی مردم بسته خواهد شد.
شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک با بیش از ۶۵۰ هزار نفر جمیعت در جنوب‌شرق تهران واقع شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
به گفته مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =