سنت‌ها و فرهنگ ایران‌زمین چشمه‌سار جوشان خلاقیت است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: سنت‌ها و فرهنگ ایران‌زمین چشمه‌سار جوشان خلاقیت است.

سیدعباس صالحی در این پیام با انتشار عکسی از طراحی خلاقانه یک هنرمند هرمزگانی در دوران جلوگیری از ابتلا به کرونا نوشت: سنت‌ها و فرهنگ ایران‌زمین چشمه‌سار جوشان خلاقیت است. هنرمند هرمزگانی این طرح و طرح‌های مشابه را با رنگ‌های متنوع برای دوران جلوگیری از کرونا ارائه داده است. 

تصویر پایین، طراحی هنرمند هرمزگانی با استفاده از مولفه های مورد استفاده در لباس های آن منطقه برای طراحی و دوخت ماسک است که این روزها به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا بسیار استفاده می شود.

ویروس کرونا از اواسط ماه ژانویه (دی) در شهر ووهان استان هوبی چین مشاهده شد و در ادامه به کشورهای مختلفی از جمله ایران سرایت کرد و امروز بیش از ۱۹۰ کشور در دنیا برای جلوگیری بیشتر مردم به آن و درمان بیماران مبتلا تلاش می کنند. 

 کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =