کاهش دما و بارش باران برای استان سمنان پیش‌بینی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: کاهش دما، بارش باران و وزش باد شدید با ورود سامانه بارشی در ۴۸ ساعت آینده برای این استان دور از انتظار نیست.

ایرج مصطفوی  عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، با ورود امواج ناپایدار و سامانه بارشی به سمنان برای ۴۸ ساعت آینده، بارش باران، رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و وزش باد شدید در تمام نقاط و با شدت بیشتر در ارتفاعات، نواحی شرقی و جنوبی این استان پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: دمای هوای استان سمنان بین ۲ تا پنج درجه سانتیگراد کاهش نسبی دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: احتمال جاری شدن سیلاب و رواناب به ویژه در نیمه شرقی و جنوبی، آب گرفتگی معابر، لغزندگی، کاهش دید افقی و اختلال در تردد در جاده ها و محورهای مواصلاتی به خصوص گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی و خسارات ناشی از وزش باد شدید وجود دارد.

وی تاکید کرد: تمهیدات پیشگیرانه لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه‌ها و مسیل‌ها اتخاذ شود.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان هفت و بیشینه دمای آن ۱۷ درجه سانتیگراد بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان اضافه کرد: شهمیرزاد با کمینه یک درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار با حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =