جشنواره هنرهای نمایشی در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

مهاباد- ایرنا- جشنواره هنرهای نمایشی در راستای پویش «در خانه بمانیم» با رویکرد طنز، در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و اجراهای منودرام در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره در راستای ایجاد انگیزه و تشویق شهروندان برای ماندن در خانه و دوری از تجمعات در مقابله با ویروس کرونا برنامه‌ریزی شده است که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

امید خاکپور ادامه داد: در این جشنواره شرکت کنندگان در بخش اجرای منودرام باید آثار خود را به صورت فیلم و در مدت زمان حداکثر پنج دقیقه تولید کنند.

وی با بیان اینکه علاقه‌مندان در این بخش تا پایان فروردین ماه فرصت دارند تا آثار خود را ارسال کنند اضافه کرد: فیلم‌های ارسالی باید به صورت افقی گرفته شده و استفاده از شیوه‌های اجرایی، زبان و تکنیک نیز آزاد است.

وی برای علاقه‌مندان به شرکت در بخش نمایش‌نامه‌نویسی نیز اظهار داشت: در این بخش نمایشنامه‌های کوتاه با فرمت PDF مورد نظر است که باید تا ۱۵ اردیبهشت ارسال شود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را تا پایان مهلت تعیین شده به آدرس اینترنتی www.awtpa.theater@gmail.com ارسال کنند.

«خاکپور»، با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است، افزود: علاقه‌مندان همراه با اثر ارسال شده خود نام و نام خانوادگی، شماره تماس، مشخصات و نام اثر خود را نیز به آدرس مورد نظر ارسال کنند.

انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان‌غربی هم‌اکنون در شهرستان‌های ارومیه، خوی، میاندوآب، ماکو، پیرانشهر نقده، تکاب، مهاباد و بوکان فعالیت دارد؛ ۲۳ گروه نمایشی ثبت شده رسمی در آذربایجان‌غربی و ۱۰ انجمن هنرهای نمایشی در این استان وجود دارد که از این میان ارومیه با هشت گروه، خوی با پنج و مهاباد با چهار گروه به ترتیب بیشترین گروه‌های نمایشی را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =