هلال احمر سلامت هشت میلیون مسافر را غربالگری کرد

بجنورد-ایرنا- رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت، بر اساس آخرین آمار هشت میلیون نفر از مسافران و افراد عبوری از جاده‌ها را به لحاظ ابتلا به کرونا، غربالگری کرد.

دکتر محمد نصیری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ نفر از افراد غربالگری شده، به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند.

وی با بیان اینکه البته افراد مشکوک به کرونا، بیش از این تعداد بوده است امید می رود با مصوبات هیات وزیران، سفرها و تردد در جاده ها کاهش یافته و چرخه این ویروس قطع شود.

نصیری با بیان اینکه موج اول کرونا با کمترین میزان شیوع سپری شده است افزود: امید است در فرودین ماه شیوع کمتری شاهد باشیم، البته این بسته به میزان همراهی مردم در قطع زنجیره این ویروس دارد.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: میزان سفرها در برخی از استان ها، تا ۷۰ درصد کاهش یافته است اما همچنان در برخی مناطق شاهد سفر هموطنان هستیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود با ابراز نگرانی از شیوع بیماری در روستاها گفت: تا کنون، چرخه کرونا در شهرها بوده است اما ما نگران هستیم که این ویروس در روستاها و مناطق حاشیه ای شهرها شیوع پبدا کند که در این زمینه با مشکل مواجه خواهیم شد.

نصیری افزود: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با مشارکت ۲۷ هزار داوطلب در کشور در سه حوزه خدمات رسانی دارد که شامل غربال گری، توزیع رایگان ماسک و سایر اقلام بهداشتی و نیز حمایت و تامین نیروهای تخصصی در حوزه های مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی های ما برای پساکرونا، افزایش مشکلات مالی ناشی از تاثیر اجتماعی این ویروس است.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود یک تا ۲ ماه دیگر درگیر ویروس کرونا باشیم که از جمله آثار احتمالی آن در حوزه اجتماعی، افزایش فقر است.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: در این زمینه، هلال احمر تلاش دارد تا از این افراد، که زیر پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند، حمایت کند و در ماه مبارک رمضان بخشی از برنامه ها در این باره، اجرایی می شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  برای بازدید از ایستگاه های غربال گری به خراسان شمالی سفر کرده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =