بارش شدید باران در مهاباد موجب آبگرفتگی معابر عمومی شد

مهاباد- ایرنا- بارش شدید باران در نخستین هفته از فصل بهار، موجب آبگرفتگی معابر عمومی و خیابان‌های مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی شد.

بارش این نعمت الهی که از شب گذشته به صورت پراکنده در این شهرستان آغاز شده است عصر امروز پنجشنبه به اوج و شدت خود رسید و موجب بروز آبگرفتگی خیابان‌ها، معابر عمومی و در پاره‌ای مناطق موجب نفوذ آب به منازل مسکونی و مغازه‌های سطح شهر شد.

بارش شدید باران هم‌اکنون موجب بروز مشکلاتی برای تردد مردم در سطح معابر عمومی و اختلال در عبور و مرور خودروها در بیشتر خیابان‌های شهر مهاباد شده است.

بارش باران آنچنان شدید بود که در طی چند سال اخیر در این منطقه سابقه نداشت و همین امر موجب تعجب شهروندان مهابادی شده و بیشتر مردم برای تماشای باران به بیرون از منزل و محل کارشان آمدند.
بارش باران که با وزش باد و کاهش چند درجه‌ای دمای هوا نیز همراه بود ، موجی از خوشحالی را در بین مردم به ویژه کشاورزان مهابادی ایجاد کرده و آنها را به سالی پرمحصول امیدوار ساخت.

بارش این نعمت الهی هر چند که مشکلاتی را برای تردد مردم در سطح معابر عمومی موجب شده و رفت و آمد خودروها را به علت ترافیک شدید در خیابان‌های مرکزی شهر موجب شد، ولی طراوتی خاص به آب و هوای این منطقه بخشید..

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: بارش باران در این شهرستان از دیشب به صورت پراکنده آغاز شده و تاکنون ۸.۴ میلی‌متر بارش در مهاباد ثبت شده است.

محمدپور افزود: از مجموع بارش‌های امروز ۸.۱ میلی‌متر آن در مدت نیم ساعت ثبت شد و بارش این مقدار بارش در این مدت زمان کوتاه در زمینه هواشناسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اضافه کرد: با توجه به فعالیت این سامانه بارشی در ۲ روز آینده، احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر وجود دارد و شهروندان باید نکات ایمنی را رعایت کنند. 

براساس اعلام اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی نیز با ورود یک سامانه بارشی به استان، بارش باران بیشتر مناطق آذربایجان‌غربی به ویژه مناطق جنوبی استان را از روز گذشته فراگرفته و روز جمعه و شنبه تشدید می‌شود.

برهمین اساس شدت بارش‌ها به حدی است که پیش‌بینی سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد و لازم است تا مردم از اتراق در کنار رودخانه‌ها بپرهیزند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و در یک منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =