شکستن چرخه انتقال کرونا نیازمند همکاری همگانی است

تبریز- ‌ایرنا- منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: اگر با همکاری همگانی چرخه انتقال کرونا شکسته شود بقیه کار برای مهار بیماری قابل مدیریت است.

علیرضا منادی سفیدان ‌روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اگر با قدرت عمل شود و مردم همکاری لازم را داشته باشند حدود ۲۵ فروردین می توانیم چرخه انتقال کرونا را بشکنیم و بر این اساس مهار آن آغاز شود.
وی افزود: همکاری بسیج، سپاه ‌و ارتش در کنار دولت و مردم می تواند به شکست کرونا منجر شود.
منادی افزود: برای در خانه ماندن مردم اگر لازم شد مسوولان باید از قوه قهریه کمک بگیرند.
وی خاطرنشان کرد: بیشتر مردم همکاری لازم را دارند اما آن تعداد کمی که همکاری نمی‌کنند کل جامعه را در معرض خطر قرار  می دهند.
منادی تاکید کرد: باید تمام مردم بسیج شوند تا مقابل کرونا موفق شویم.

منتخب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر برای مجلس یازدهم با بیان اینکه تلاش مسوولان استان برای مقابله با کرونا قابل تقدیر است، گفت: در کنار آن همکاری‌های بسیج و شهرداری نیز بسیار با ارزش است.
وی همچنین گفت: افزایش ظرفیت های تخت های بیمارستان در آذربایجان شرقی به خصوص تبریز بسیار قابل تقدیر است .
‌ عضو سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دنیا با کرونا تعطیل شده و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر مستقیم خود قرار داده است بر این اساس باید مردم و تمام ارکان کشور کمک کنند تا در حداقل زمان ممکن بر آن غلبه کنیم و کمتر دچار آسیب های اجتماعی و اقتصادی این ویروس شویم.
این ویروس شناس همچنین گفت:  ویروس کرونا ‌ در ساختار خود ٢ نقطه ضعف دارد اول اینکه بسیار در مقابل حرارت حساس است و از بین می رود و اگر میزبان پیدا نکند نسبت به ویروس های دیگر زودتر رو به زوال می رود.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان آذربایجان شرقی به یک هزار و ۹۴ نفر و جان باخته ها به ۱۰۵ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =