رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام: بیماران کرونا برای بستری مقاومت می کنند

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با گلایه از عدم همکاری برخی مبتلایان به کرونا با مراکز درمانی، گفت: برخی از این افراد نسبت به بستری شدن در بیمارستان مقاومت می کنند.

دکتر محمد کریمیان روز پنجشنبه در ستاد استانی مبارزه با کرونای ایلام افزود: برخی مبتلایان نیز خیلی دیر برای درمان و با وخاومت حال مراجعه می کنند و همین مساله روند درمان آنها را تاخیر مواجه و یا ناممکن می کند.

وی تاکید کرد: مبتلایان به کرونا باید برای درمان با این دانشگاه همکاری لازم را داشته باشند و با مراجعه به موقع به حفظ جان خود و اعضا خانواده شان کمک کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: 65 درصد مردم این استان تاکنون در سامانه غربالگری کرونا ثبت نام کرده اند که ارزیابی وضعیت سلامت 81 درصد آنها انجام گرفته است.

دکتر کریمیان ادامه داد: بر اساس این ارزیابی ۵۳۶ نفر مشکوک به کرونا بوده اند که برای انحام تست و سیر مراحل درمان به مراکز مربوطه ارجاع شده اند.

وی به آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در این استان اشاره کرد و گفت: تا ظهر امروز ۲۳۷ نفر تست کرونای آنها مثبت بوده و متاسفانه ۱۹ نفر نیز جان خود را از دست داده اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha