مشکل گمرکی کارخانه تولید ونتیلاتور در مشهد حل شد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با مساعدت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و پیگیری مسوولان استانی مشکل ترخیص تجهیزات مورد نیاز کارخانه تولید ونتیلاتور در مشهد حل شد.

علی رسولیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ترخیص برخی قطعات مورد نیاز کارخانه مربوط به شرکت "احیا درمان پیشرفته" در گمرک تهران با وقفه مواجه شده بود.

وی ادامه داد: این موضوع از طریق استانداری و ناظر گمرکات خراسان رضوی از سه روز قبل طی چند بار گفت و گو با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره پیگیری شد و بر اساس اعلام امروز مدیرعامل این شرکت مشکل ترخیص قطعات از گمرک تهران حل شده است.

وی گفت: از آنجا که به همت استان تولید ونتیلاتور توسعه یافته است از شرکت "احیا درمان پیشرفته" انتظار می رود نیاز این استان به دستگاه ونتیلاتور را برای مقابله و درمان بیماری کرونا تامین کند.

رسولیان با قدردانی از مسوولان این شرکت به خاطر تامین تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا افزود: این شرکت طی سه روز ۱۹ ونتیلاتور برای استان تامین کرده است.

شرکت "احیا درمان پیشرفته" که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است تنها مرکز تولیدکننده ونتیلاتور، ماشین بیهوشی و همچنین مونتاژ دستگاه سی.تی.اسکن در ایران است.

سالانه سه هزار و ۵۰۰ دستگاه ونتیلاتور و سه هزار ماشین بیهوشی در این شرکت تولید و ۶۵۰ دستگاه سی.تی.اسکن نیز در این مرکز مونتاژ می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =