کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا مطالبه عمومی است

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا یک مطالبه عمومی و مستلزم مشارکت و همکاری آحاد جامعه است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس سردار "حسین اشتری" با اشاره به اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا گفت: با اعلام تشدید محدودیت های تردد شهروندانی که برای سفر برنامه ریزی کرده اند، سفر خود را لغو کنند. در این طرح فقط ساکنان شهرها اجازه ورود خواهند داشت و مسافران و افراد غیربومی، اجازه عبور از کنار گذر شهرها را دارند.

اشتری همچنین بر مدیریت سفر از سوی مسافران و بازگشت هر چه سریع تر آن‌ها تاکید کرد و گفت: شهروندان در اولین فرصت به محل سکونت خود بازگردند.

فرمانده ناجا به محدودیت سفرهای برون شهری نیز اشاره و اظهار کرد: کلیه سفرهای برون شهری جز خودروهای نقلیه باری حامل موادغذایی و سوختی، امدادی، انتظامی، درمانی، اورژانس و آتش نشانی قطع می شود.

سردار اشتری بر فعالیت واحدهای صنفی نظیر نانوایی های، سوپر مارکت ها، فروشگاه های مواد غذایی و خوراکی و غیره که مایحتاج ضروری و نیاز اولیه مردم را عرضه می کنند، تاکید و تصریح کرد: این صنوف هرگز تعطیل نمی شوند و به شهروندان خدمات ارائه می دهند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: لیست صنوفی که باید حتماً تعطیل شود، تهیه شده است؛ این صنوف تا پایان طرح اجازه فعالیت ندارند و فعالیت صنوفی که خدمت رسانی آن‌ها به مردم ضروری است، بر عهده استانداری‌ها گذاشته شده است.

سردار از توقیف خودرو، جریمه راننده و پلمب واحدهای صنفی در صورت تخلف از قوانین خبرداد و گفت: در صورتی که رانندگان خودرو که ورود آن‌ها به شهرهای غیر محل سکونت ممنوع شده‌ است، به این شهرها وارد شوند، مرتکب تخلف و تا یک ماه خودروهای آن‌ها توقیف و ۵۰۰ هزار تومان نیز جریمه می شوند.

وی ادامه داد: رانندگان خودروهای متخلف پس از ثبت تخلف، به شهر محل سکونت خود بازگردانده می شوند؛ مراحل بعدی جریمه و توقیف در شهر محل سکونت انجام خواهد شد.

سردار اشتری اضافه کرد: همچنین اصنافی که از این مقررات تخلف کنند برابر قانون  محل کسب آن‌ها پلمب خواهد شد.

وی یادآور شد: اجرای این طرح مستلزم مشارکت و همکاری شهروندان است و نیروی انتظامی با قاطعیت کامل این طرح را اجرا می کند.

سردار اشتری امروز (پنجشنبه ۷ فروردین ماه ۹۹) در ارتباط ویدئو کنفرانسی با کلیه فرماندهان مرزبانی کشور در خصوص اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مرزها و ارائه خدمات به مرزنشینان، دستورات لازم را صادر کردند.

کیانوش جهانپور امروز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =