۳۱ هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع غذا در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیش از ۳۱ هزار مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در راستای کنترل و پیشگیری از کرونا توسط تیم‌های بازرسی این دانشگاه انجام شده است.

به گزارش روز پنجشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، علی اصغر حسنی یزدی با بیان اینکه در سال جاری بسیج مقابله محیطی با کووید ۱۹ جایگزین برنامه سلامت نوروزی شده است افزود: در این راستا ۱۸۰ تیم بازرسی بهداشت محیط در مشهد و شهرستان‌های تابعه با هدف پیشگیری از کرونا بر فعالیت واحدهای تولید و عرضه مواد غذایی و مراکز پرتردد نظارت دارند.

وی با بیان اینکه در این مدت هشت هزار و ۸۷۰ مکان عمومی مورد بازدید و نظارتهای بهداشتی قرار گرفته است اظهار داشت: از این تعداد ۵۹۳ واحد به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شده‌اند. 

از ۳۰ بهمن ماه پارسال تا هفتم فروردین ماه امسال پنج هزار و ۲۱۴ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند که سه هزار و ۴۵۳ نفر آنان تاکنون بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند. 

تعداد شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در خراسان رضوی به هزار و ۲۸۹ نفر رسیده و تعداد جانباختگان این بیماری در این استان که آزمایش آنها بطور قطعی مثبت بوده تاکنون ۱۷۳ نفر گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =