اقساط دریافتی از بازاریان توسط بانک‌های آذربایجان‌غربی بازگردانده می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: اقساط مربوط به ماه‌های اسفند تا اردیبهشت که طی هفته‌های اخیر توسط بانک‌ها از بازاریان دریافت شده، به حساب آنان بازگردانده می‌شود.

بهنام شهدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از مشکلاتی که بازاریان طی روزهای پس از شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ابراز کرده‌اند، برداشت اقساط آنان توسط بانک‌ها بود که با توجه به تصمیم ستاد استانی، تمامی تسهیلات که از حساب آنان برداشت شده، برگشت داده می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، اقساط برداشت‌شده تسهیلات قرض‌الحسنه نیز به حساب افراد بازگردانده خواهد شد.

وی بیان کرد: طبق مصوبه بانک مرکزی اقساط سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت نباید توسط بانک‌ها دریافت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به دغدغه بازاریان مبنی بر برگشت خوردن چک آنان در روزهای تعطیلی بازار ادامه داد: با توجه به اینکه امکان جلوگیری از برگشت‌زدن این چک‌ها وجود ندارد، مصوب شد که تا سه ماه به علت چک برگشتی، محرومیت از خدمات بانکی برای این افراد اعمال نشود.

شهدی گفت: بازاریانی که چک آنها برگشت خورده باشد، در این مدت در لیست سیاه بانک‌ها قرار نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه مالیات ارتباط مستقیم با درآمد بازاریان دارد، افزود: با توجه به کاهش درآمد و تعطیلی بازار، این افراد نباید دغدغه‌ای در این خصوص داشته باشند.

به گزارش ایرنا، با شیوع بیماری کرونا تصمیماتی در خصوص تعطیلی بازار در ستادهای ملی و استانی گرفته شد که این امر به علت نیاز مالی بازاریان به درآمدهای این روزها مورد اعتراض آنان قرار گرفت که برای پیشگیری از بروز مشکل در این افراد، مصوباتی در این ستادها اتخاذ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =