کارکنان شهرداری تهران غربالگری کرونا می‌شوند

تهران - ایرنا - طرح غربالگری بیماری کرونا (کووید ۱۹) در راستای حفظ صیانت و ارتقای سلامت کارکنان شهرداری تهران بنا به دستور معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری، از ۱۶ فروردین اجرا می‌شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، اطمینان و مراقبت از سلامتی کارکنان، جلوگیری از بیمارشدن و قطع زنجیره بیماری، بیماریابی و اتخاذ پروتکل های درمان برای بیماران شناسایی شده از اهداف این طرح به شمار می رود که بر اساس رویه های تشخیصی و درمانی پس از ابلاغ این بخشنامه و در صورت عدم اتخاذ تصمیم ویژه توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا از ساعت ۸ صبح روز شنبه ۱۶ فروردین به اجرا درخواهد آمد.

اجرای این طرح در سه فاز شامل مرحله اول: سنجش تب توسط کارشناسان شرکت شهر سالم و سپس معاینه و دریافت شرح حال بالینی توسط پزشک ماهر، مرحله دوم: در صورت مشکوک بودن کارکنان، ارجاع توسط پزشک مستقر برای بررسی آزمایشگاهی و تست های مربوطه و مرحله سوم: در صورت مثبت بودن آزمایش ها، ارجاع به مرکز تخصصی و درمان منطقه ۵ شهرداری تهران صورت خواهد گرفت. 

اجرای فنی طرح غربالگری کارکنان شهرداری تهران بر عهده شرکت شهر سالم و هماهنگی و نظارت بر اجرای موثر فازهای طرح بر عهده اداره کل منابع انسانی شهرداری تهران است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای  قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =