تردد کامیون‌ها در مرز تمرچین به روزانه ۶۰ دستگاه رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه از ۶ مرز رسمی واقع در استان تنها مرز تمرچین پیرانشهر فعال است، گفت: در این مرز نیز میزان تردد کامیون‌ها تنها به روزانه ۶۰ دستگاه کاهش یافته‌است.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کاهش تردد کامیون‌ها، در حال حاضر ۴۹۰ دستگاه کامیون برای تخلیه و ترانزیت در این مرز متوقف شده‌است.

وی اضافه کرد: از این تعداد، ۳۱۲ دستگاه را کامیون‌های تخلیه در مرز و ۱۷۸ دستگاه را کامیون‌های ترانزیتی و حمل یکسر تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه محموله کامیون‌های ترانزیتی اغلب شامل خودرو و سوخت است، بیان کرد: با هماهنگی انجام شده با سایر استان‌ها اعزام ناوگان بین‌المللی و ترانزیتی بدون هماهنگی، به آذربایجان‌غربی متوقف شده تا با اعمال مدیریت بهینه در ترخیص این ناوگان تهدیدی از نظر بهداشتی متوجه رانندگان نباشد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: برای تردد کامیون‌های کشورهای همسایه از مسیر مرزهای استان مشکلی نیست و کامیون‌های متعلق به این کشورها می‌توانند به راحتی از مرز به خارج از کشور تردد کنند.

به گزارش ایرنا، کرونا در کشور خیلی از موارد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را تحت تاثیر قرار داد که در این بین متاسفانه مرزهای کشور نیز مستثنی نبوده و از بین ۶ مرز رسمی آذربایجان‌غربی فقط در مرز تمرچین تردد وجود دارد.

تمرچین در مرز ایران با شمال عراق در شهرستان پیرانشهر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =