باند سرقت وسایل نقلیه در کرمانشاه منهدم شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه از انهدام یک باند سرقت وسایل نقلیه در شهر کرمانشاه خبر داد و گفت: در این راستا سه سارق حرفه ای نیز دستگیر شدند.

سرهنگ «محمدرضا امیری» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: پس از وقوع چند فقره سرقت خودرو در شهر کرمانشاه و حساسیت های ایجاد شده رسیدگی به موضوع در دستور کار فوری پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا، کاراگاهان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی اعضای یک باند شده و پس از چند روز مراقبت شبانه روزی محل اختفای خودروهای مسروقه واقع در یک گاراژ قدیمی در یکی از نقاط حاشیه ای را کشف کردند.

سرهنگ امیری تصریح کرد: کاراگاهان در فرصتی مناسب و پس از اطمینان از حضور هر سه متهم در گاراژ، با هماهنگی مقام قضایی نسبت به ورود اقدام و اعضای باند را دستگیر کردند.

رییس پلیس پلیس آگاهی استان کرمانشاه یادآوری کرد: همچنین در بازرسی های صورت گرفته هفت دستگاه انواع خودروی مسروقه به همراه تعدادی قطعات اوراق شده دیگر کشف شد.

وی ارزش خودروهای مسروقه کشف شده را طبق نظر کارشناسان بالغ بر پنج میلیارد ریال عنوان کرد.

سرهنگ امیری با اشاره به ادامه تحقیقات از سارقان دستگیر شده، از تلاش برای دستگیری دیگر افراد مرتبط با این باند خبر داد.

رییس پلیس آگاهی استان کرمانشاه در پایان از شهروندان خواست تحت هیچ شرایطی خودروی خود را به صورت روشن و یا حتی درب باز برای مدت زمانی کوتاه رها نکرده و حتما از وسایل ایمنی مانند قفل فرمان و پدال استفاده کنند.