شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۶۳۳ نفر افزایش یافت

شیراز - ایرنا- شیراز - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با شناسایی۴۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس و افزایش مبتلایان به ۶۳۳ نفر ، روند افزایشی ابتلا به کرونا در این استان همچنان تداوم دارد.

عبدالرسول همتی روز پنج شنبه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در فارس گزارش شده است، افزود: با این سه مورد جدید، تاکنون ۲۵ نفر در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز ادامه داد: تاکنون ۲۲۰ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شدند و ۱۸۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند.

دکتر همتی تاکید کرد: برای مشارکت در بسیج ملی مبارزه با کرونا و کمک به کادر درمان، پزشکان و پرستاران و کنترل و پیشگیری از ابتلا به کرونا ، نیاز به ماندن مردم در خانه، رعایت اصول بهداشتی، پرهیز از تجمعات و تردد غیر ضرور است.

وی از شهروندان خواست ضمن در خانه ماندن، برای ارزیابی وضعیت سلامت خود به صورت الکترونیکی به سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به آدرس https://salamat.gov.ir/ مراجعه کرده و با ورود اطلاعات درخواستی از وضعیت خود آگاه شوند.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند.

اخبار مرتبط