مشکل کارخانه تولید ونتیلاتور در مشهد در حال پیگیری است

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: مشکل مربوط به ترخیص مواد اولیه تولید ونتیلاتور شرکت "احیا درمان پیشرفته" مشهد از گمرک تهران در حال پیگیری است و به زودی رفع می‌شود.

علی رسولیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ترخیص برخی قطعات مورد نیاز این شرکت در گمرک تهران با وقفه مواجه شده که این موضوع از طریق استانداری و ناظر گمرکات خراسان رضوی از سه روز قبل طی چند بار گفت و گو با مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره به صورت جدی در حال پیگیری است تا قطعات ترخیص شود.

وی ادامه داد: طی ۲ روز گذشته ۱۴ دستگاه ونتیلاتور ثابت از شرکت "احیا درمان پیشرفته" برای دانشگاه‌های استان گرفته شده و امروز هم این شرکت نسبت به تحویل پنج دستگاه دیگر قول مساعدت داده است. 

وی گفت: همچنین دستگاه بزرگ اکسیژن ساز ۶۱۶ لیتری با کمک فعالین اقتصادی استان و توسط کمیته تامین و توزیع ستاد مقابله با کرونا طی پنج روز گذشته خریداری، نصب و راه اندازی شده است.

شرکت "احیا درمان پیشرفته" که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است تنها مرکز تولیدکننده ونتیلاتور، ماشین بیهوشی و همچنین مونتاژ دستگاه سی.تی.اسکن در ایران است.

سالانه سه هزار و ۵۰۰ دستگاه ونتیلاتور و سه هزار ماشین بیهوشی در این شرکت تولید و ۶۵۰ دستگاه سی.تی.اسکن نیز در این مرکز مونتاژ می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =