واحد تولیدی ماسک سه لایه در بازرگان راه‌اندازی شد

ارومیه- ایرنا- واحد تولیدی ماسک سه لایه و البسه بیمارستانی با ظرفیت تولید روزانه سه‌هزار عدد با هدف تامین نیاز اکیپ‌های مقابله با کرونا در شهر بازرگان راه‌اندازی شد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این واحد تولیدی پیشتر در زمینه  پوشاک زنانه فعالیت داشت، افزود: این اقدام در راستای کمک به تقویت تولید اقلام مورد نیاز، برای مقابله با بیماری کرونا در منطقه اجرایی شده‌است.

ابراهیم جلیلی با بیان اینکه این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی راه‌اندازی شده‌است، اضافه کرد: در این واحد تولیدی ۲۵ نفر در ۲ شیفت کاری فعالیت خواهند کرد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۵۴۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۱ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =