۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 83728641
۰ نفر

برچسب‌ها

تصمیمات ستاد ملی کرونا لازم الاجراست

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی ‌و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تمام تصمیمات مقابله با کرونا در سطح ستاد ملی کرونا گرفته شده و دستورات صادره برای تمام استان‌ها لازم الاجرا است.

علیار راستگو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: گاهی اوقات در فضای مجازی مطالبی متشر می شود که فلان استان و شهر را قرنطینه کرده اند و چرا شما نمی کنید در حالی که چنین چیزی صحت ندارد و هیچ کجا اعلام نشده که شهر یا استانی باید قرنطینه شود.

راستگو افزود: امروز استاندار آذربایجان شرقی از طریق ویدیو کنفرانس ارتباطی با آقای رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت داشتند و توصیه هایی که آنها ارائه کردند را شنیدند و فردا نیز جلسه استانی ستاد کرونا تشکیل می‌شود.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اکثر مردم پروتکل های ابلاغ شده برای مقالبه با کرونا را رعایت می‌کنند، گفت اقلیتی که رعایت نمی کنند خود و دیگران را به زحمت می‌اندازد که در این صورت مجبور به اعمال قانون خواهیم شد.

وی با بیان اینکه سیاست اصلی و اصولی در مبارزه با کرونا بحث قرنطینه خانگی است، افزود: از مردم خواهش می کنیم که ضمن در خانه ماندن، مراقب خود باشند و نکات بهداشتی را نیز به طور کامل رعایت کنند.

راستگو با اشاره به این که استان آذربایجان شرقی ۱۱ مبادی خروجی و ورودی دارد، گفت در تمامی شهرهای استان نیز در مبادی ورود و خروج، تیم کنترل و تب سنجی مستقر هستند و به محض مشاهده افراد مشکوک به کرونا بلافاصله افراد به مراکز درمانی انتقال داده می‌شوند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی افزود: هدف اصلی قطع زنجیره انتقال است و در حال حاضر بسیج ملی مبارزه با کرونا در سطح استان شروع شده است که از تمامی نیروهای فعال در این عرصه اعم از بسیج، ارتش، سپاه و نیروهای مردمی تشکر می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در تمام شهرها و روستاهای استان عملیات ضد عفونی و گندزدایی انجام شده و مرتب در حال انجام است.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان آذربایجان شرقی به یک هزار و ۹۴ نفر و جان باخته ها به ۱۰۵ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =