اجرای طرح "خلوت‌سازی" در مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌زیست

تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با اعلام اجرای طرح خلوت‌سازی توسط محیط‌بان‌ها، از ممنوعیت تردد در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان یادشده تا اطلاع ثانوی به ویژه در روز طبیعت خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ جمشید محبت خانی از امادگی کامل یگان حفاظت محیط زیست کشور و محیط بان‌ها برای اجرای طرح خلوت سازی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور خبر داد.

وی با اشاره به ضرورت محدودیت تردد در این مناطق افزود: کمک به حفظ سلامت عمومی جامعه اولویت اصلی همه مسئولان و سازمان های دولتی و مردم نهاد است؛ بر این اساس تردد در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست کشور شامل پارک های ملی، پناهگاه های حیات وحش، اثر طبیعی ملی و مناطق حفاظت شده در سراسر کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است و طرح خلوت سازی توسط محیط بان ها در سراسر کشور اجرا می شود. 

این مقام انتظامی همچنین با اعلام این‌که محیط بان ها مکلف شده اند از هر گونه تردد در مناطق اعلام شده حتی در روز طبیعت (سیزده به در) نیز ممانعت کنند، خواستار همکاری بیش از پیش مردم با محیط بان ها و ماموران پلیس شد.

وی با بیان این‌که مهمترین روش پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و جمعی است، از شهروندان خواست با رعایت توصیه های پزشکی، خودداری از حضور در مناطق عمومی و همکاری با مجاهدان امنیت و سلامت تلاش‌ خدمت‌گزاران در مقابله با این بیماری را ارج نهند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و فوت ناشی از آن بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، ۲۳۸۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز ۷ فروردین ۱۳۹۸ به ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۷ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و در مجموع، شمار درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۲۲۳۴ نفر افزایش یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =