۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 2602
کد خبر: 83728597
۴ نفر

برچسب‌ها

پادگان شهید بیگلری مشگین‌شهر عاری از ویروس کرونا است

اردبیل - ایرنا - رییس بهداری مرکز آموزش انتظامی شهید بیگلری مشگین‌‎شهر از انتخاب پادگان شهید بیگلری این شهرستان به عنوان مرکز سبز کشور در زمینه عاری بودن آن از ویروس کرونا خبر داد.

مهدی دعایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق ارزیابی‌های انجام شده تا این لحظه هیچ مورد مشکوک و یا ابتلا به بیماری کرونا در این پادگان مشاهده نشده است.

او اظهارداشت: تمامی فراگیران در سلامت کامل بسر می‌برند و برنامه‌های روزمره پادگان نیز با جدیت در حال انجام می‌باشد.

وی گفت: از آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا اقدامات ویژه‌ای در این پادگان به اجرا درآمد و نتیجه آن صحت و سلامت تمامی کارکنان و فراگیران مرکز بود.

دعایی افزود: در این مدت علاوه بر ارائه آموزش‌های لازم بهداشتی به فرگیران و تحویل بسته‌های مختلف بهداشتی روزانه سه نوبت تمامی آسایشگاه‌ها، ساختمان‌های مسکونی پرسنل ، محوطه‌های عمومی و کلاس‌های آموزشی ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وی در مورد آسایشگاه‌های فراگیران نیز گفت: چیدمان تخت‌های داخل آسایشگاه‌ها تغییر یافته و با اجرای طرح ضربدری از مواجه چهره به چهره فراگیران جلوگیری شده است.

 دعایی بیان کرد: در میدان تیر نیز با ضدعفونی تمامی سلاح‌های بکارگیری شده، امکان انتقال ویروس از طریق سلاح نیز به صفر کاهش یافته است.

 رییس بهداری پادگان شهید بیگلری همچنین گفت: ورود و خروج پادگان بدقت کنترل می‌شود و در صورت نیاز از قرنطینه ۱۴ روزه استفاده می‌گردد.

پادگان مشگین‌شهر در سال ۱۳۱۸ هجری شمسی به عنوان بزرگترین هنگ سواره نظام شمال غرب کشور احداث و اکنون به مرکز آموزش انتظامی شهید بیگلری تغییر نام یافته است.
مردم شهرستان مشگین‌شهر نقش ارزنده این پادگان در جریان جنگ تحمیلی و شهادت پر افتخار فرمانده آن شهید بیگلری را در تنگه حاجیان از یاد نبرده‌اند و رشادت‌های پرسنل از جان گذشته این مرکز تا ابد به عنوان سند افتخار مردم منطقه بر تارک جمهوری اسلامی ایران خواهد درخشید.
پذیرش و تربیت سالانه هزاران افسر و درجه دار در این مرکز و اعزام آنها به اقصی نقاط کشور به عنوان سفیرانی در راستای شناساندن شهرستان مشگین‌شهر از دیگر مزایای آن بوده است.
در سال‌های اخیر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با پذیرش مشمولان فارغ‌التحصیل دانشگاهی در مرکز آموزش انتظامی مشگین‌شهر و تربیت افسران و درجه‌داران وظیفه زمینه ارتقای این مرکز را فراهم کرد و مرکز آموزش انتظامی شهید بیگلری به عنوان ۶ مرکز آموزش انتظامی مهم جمهوری اسلامی ایران در کشور معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha