غربالگری ۱۴۷ هزار و ۵۰۰  نفر در قشم

قشم- ایرنا- در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، ۱۴۷ هزار و ۵۰۰ نفر معادل ۹۶ درصد از جمعیت شهرستان قشم توسط سامانه ارتباطی ۴۰۳۰ غربالگری شدند.

رییس شبکه بهداشت روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: از این تعداد  ۱۹ نفر احتمال ابتلا به کرونا تشخیص داده شدند که برای انجام تست‌های تشخیصی به مراکز درمانی و بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم ارجاع داده شدند.

حمیدرضا بهزادی افزود: ۱۵۳ هزار نفر در شهرستان ساکن هستند که شماره تماس آنان به کمک سامانه سیب استخراج شده و همه انان در این غربالگری شرکت خواهند کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون تمام روستاهای جزیره قشم در این غربالگری شرکت کردند و  ۴ درصد باقیمانده جمعیت نیز از شهرهای درگهان و قشم به زودی در این غربالگری مشارکت داده می شوند.

بهزادی اضافه کرد: حدود سه هزار شماره تماس نیز پاسخگوی تماس‌های  ۴۰۳۰ نبوده اند که از آن‌ها درخواست می شود برای پایش سلامت خود به مرکز جامع سلامت شهید ذاکری شهر قشم و مرکز جامع سلامت شهر درگهان مراجعه کنند.

تا کنون پاسخ آزمایش کرونای ۱۸ نفر در قشم مثبت بوده است.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه‌ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =