محدودیت‌های موثر برای مقابله با کرونا عملیاتی شود

بندرعباس- ایرنا- رییس قوه قضاییه گفت: باید محدودیت‌های موثر و مداخلات حداکثری در برای مقابله با ویروس کرونا مصوب، اجرایی و عملیاتی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در تماس های تلفنی با فریدون همتی استاندار و علی صالحی رییس کل دادگستری هرمزگان، در جریان آخرین اقدام های صورت گرفته برای مقابله با کرونا و امدادرسانی به سیل زدگان قرار گرفت.

وی با تأکید بر اعمال محدودیت ها، افزایش مداخلات حداکثری موثر و محدودیت در رفت و آمد که از ابتدا مورد اجماع کارشناسان و متخصصان بود، بر لزوم اعمال نظرات کارشناسان که تمرکز در اعمال محدودیت و مداخلات حداکثری دارند، تاکید کرد.

رییس قوه قضاییه گفت: همه باید از نظرات کارشناسی حمایت و در راستانی اجرای مصوبات مقابله با بیماری کرونا و همچنین کمک رسانی به مردم سیل زده در این استان تلاش کنند.

حجت الاسلام رییسی والمسلمین همچنین به تجربه موفق برخی مدیران استانی که طبق نظرات کارشناسان ستادملی مدیریت و مقابله با کرونا سخت گیری‌های بیشتری را در مناطق تحت مدیریت خود اجرا کرده بودند، ‌اشاره کرد.

وی ادامه داد: در طول این مدت شاهد بودیم در هر جایی که مدیران منطقه‌ای و استانی محدودیت و سختگیری‌های بیشتری را اعمال کردند، آن منطقه به لحاظ کنترل بیماری و کمتر شایع شدن آن، مؤثرتر عمل کرده و این دلیلی بر صحت نظر کارشناسان است.

برطبق آخرین خبر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، با ثبت ۶ کرونایی جدید، شمار مبتلایان به این بیماری در استان  هرمزگان به ۱۶۱ نفر رسیده است که توجه و دقت برای تحقق شعار «در خانه بمانیم» را بیش از پیش می‌کند.

در این مدت با فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان حاجی‌آباد که مردی ۷۵ساله بود، شمار فوتی ها نیز در هرمزگان به ۱۳ نفر افزایش یافت.

هم اکنون در شهرستان بندرعباس ۷۹ مورد، کیش ۳۳ ، قشم ۱۸، میناب ۱۰، بندرلنگه هفت، حاجی آباد و رودان چهار، پارسیان، بستک و جاسک ۲ و خمیر یک مورد بیمار کرونایی گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =