۵۰ هزار ماسک در میامی تولید شد

شاهرود - ایرنا - مسوول نمایندگی اداره صنعت معدن و تجارت میامی گفت : ۵۰ هزار ماسک در کارگاه‌های تولیدی این شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا تولید شد.

امیر بشیری روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحد های تولیدی میامی در گفت و گو با ایرنا ، افزود : از ۲۰ اسفندماه تاکنون هر روز ۳۵۰۰ ماسک تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه مشارکت همگانی برای مبارزه با کرونا ضروری است، گفت : خوشبختانه خط تولید ماسک و مواد ضدعفونی به سرعت در این شهرستان راه‌اندازی شده و کمبودها برطرف شد.

 بشیری ادامه داد : در پی انتشار ویروس کرونا و افزایش نیاز به تجهیزات پزشکی شامل گان ، قسمتی از خطوط تولید یک کارگاه تولید کننده تعطیل و توان کارخانه به تولید گان اختصاص یافت.

مسئول نمایندگی اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان میامی گفت : ماسک های تولیدی در بین مردم شهرستان های شاهرود و میامی توزیع می‌شود.

بشیری افزود : واحد های پرخطر بویژه نانوایی‌های سطح شهرستان ۲ مرحله ضدعفونی  شده و محلول مورد نیاز برای گندزدایی روزانه هم توزیع گردید.

وی با بیان اینکه اقشار مختلف مردم باید نسبت به مبارزه با ویروس کرونا همکاری کنند، گفت : تاکنون بیش از ۵۰۰ بازدید از واحدهای رفاهی ،خدماتی ،نانوایی‌ها و رستوران‌های سطح شهرستان صورت پذیرفت.

وی ادامه داد : گروه های بازرسی با همکاری سایر دستگاه‌ها و ناظران افتخاری ، نظارت بر بازار بویژه نانوایی‌ها را برعهده دارند ، واحدهای صنفی و صنعتی غیرضروری ، معادن سطح شهرستان بنا به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا تا ۱۵ فروردین تعطیل است.

ویروس کرونا قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

شهرستان میامی با ۴۰ هزار تن جمعیت حدود۷۰۰ واحد صنفی دارد که ۲۲۵واحد تولیدی، ۳۰۱واحد توزیعی و بقیه خدماتی هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =