استاندار فارس: رییس فقید انجمن زرتشتیان شیراز اهل تعامل بود
زنده‌یاد افلاطون سهرابی

شیراز-ایرنا- استاندار فارس در پیامی که به مناسبت درگذشت رییس انجمن زرتشتیان شیراز صادر کرد، گفت: افلاطون سهرابی رییس فقید این انجمن، از چهره‌های فرهنگی - اجتماعی و اهل تعامل بود.

عنایت‌الله رحیمی، در این پیام که پنجشنبه منتشر شد بیان کرده است: جلوه‌های ادیان توحیدی در شیراز و فرهنگ مدارا محور فارس، نشانگر تعاملات و ارتباطات فرهنگی پیروان این ادیان در استان ماست. 
این پیام افزوده است: ایرانیان زرتشتی به عنوان شهروندانی که در اصل ۱۳ قانون اساسی، مثل کلیمیان و مسیحیان در تعلیمات دینی بر طبق آیین خود، صاحب حق و آزادی عمل هستند در شیراز نیز در انسجام ملی و مناسبت‌ها، اهل تعامل و همراهی بوده و انشاءالله خواهند بود.

در این پیام عنوان شده است: جناب افلاطون سهرابی، رئیس فقید انجمن زرتشتیان شیراز، یکی از همین افراد اهل تعامل و از چهره‌های فرهنگی - اجتماعی خدمتگزار بود که در تقویت انسجام و در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی و خدمت به مردم می‌کوشید.
استاندار فارس در ادامه این پیام، درگذشت رئیس انجمن زرتشتیان شیراز را به خانواده و منسوبین او و همچنین به جامعه زرتشتیان تسلیت گفته و از خدواند شادی روح و آمرزش برای آن فقید و صبر و آرامش برای بازماندگان طلب کرده است. 

افلاطون سهرابی، دهم شهریور سال ۱۳۲۶ خورشیدی در شهر یزد تولد یافت. او که سال‌ها ریاست انجمن زرتشتیان شیراز را بر عهده داشت، بامداد پنجم فروردین ۹۹ دارفانی را وداع گفت.
برخی منابع، علت فوت وی را ابتلا به بیماری کرونا اعلام کرده‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha