۱۴۶ نیروی درمانی و بهداشتی یزد به کرونا مبتلا شدند

یزد - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از ابتلای ١٤٦ نفر نیروهای بهداشتی و درمانی زیرپوشش این واحد دانشگاهی به کرونا خبر داد و گفت: تاکنون از این تعداد ١٠ تن از نیروهای بهداشتی و هفت نفر از پرستاران به طور قطعی به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه ، محمدرضا میرجلیلی با اشاره به تلاش  شبانه‌روزی و ایثار کارکنان بهداشت و درمان استان در مراکز و بیمارستان‌ها افزود: بر اساس سی. تی. اسکن های انجام شده از مجموع این افراد، ١٠ تن پزشک، ١٠٢ نفر پرستاران و ٩ تن از دانشجویان پزشکی مشکوک به کرونا هستند و در خانه های خود تحت قرنطینه و درمان قرار دارند.

وی اظهارکرد: یک نفر از کارشناسان آزمایشگاه، سه نفر از کارشناسان رادیولوژی و چهار نفر از نیروهای پشتیبانی درمان نیز مبتلا  شدند.

میرجلیلی با اشاره به اینکه درگیری کادر درمانی با این ویروس، به دلیل مواجهه زیاد آنها با بیماران اتفاق می‌افتد، نه به دلیل رعایت نکردن موارد بهداشتی، تصریح کرد: پزشکان و پرستاران همچنان در حال ارائه خدمت هستند و برخی از آنها که توانمندی خوبی دارند ،کمی استراحت می کنند و مجددا برای خدمت‌دهی به بیماران در بیمارستان مشغول کار می‌شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: این افراد برای نجات جان همنوعان خود به کرونا مبتلا شدند، امیدواریم مردم هم با رعایت توصیه‌های بهداشتی و ماندن در خانه ها به نیروهای بهداشتی و درمانی در ریشه کنی کرونا کمک کنند.

در گزارش  ارسالی به تعداد کارکنان حوزه بهداشت و درمان  این واحد دانشگاهی ارشاره ای نشد، امام مجموع کارکنان این بخش در استان بیش از چهار هزار نفر است. 

تا کنون ۸۰۰ نفر در یزد به ویروس کرونا مبتلا شدند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =