تعداد جانباختگان ناشی از کرونا در تربت‌حیدریه به ۶ نفر رسید

تربت‌حیدریه - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه، شمار مبتلایان به بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی را ۸۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۶ نفر فوت کردند.

سعیدرضا قنبری‌زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر لزوم توجه مردم به توصیه‌های بهداشتی تاکید کرد و با بیان اینکه از تمام توان و ظرفیت بهداشتی در ارایه خدمت به بیماران بهره خواهیم گرفت افزود: با توجه به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی، اگر مردم در مسیر مبارزه با بیماری کرونا همکاری و مشارکت نکنند در آینده نزدیک با مشکلات جدی‌ مواجه خواهیم شد که قابل جبران نخواهد بود.

وی ادامه داد: رفت و آمدهای غیر ضروری و حضور مردم در تجمع‌ها، می‌تواند علاوه بر انتشار بیماری کرونا و تحمیل چالش‌های بسیار به حوزه بهداشت و درمان، سلامت و امنیت جانی افراد را با خطر جدی مواجه کند.

وی از مردم خواست با ماندن در خانه، چرخه انتقال این بیماری را قطع کنند و زندگی را به افرادی که دوستشان دارند هدیه دهند.

قنبری‌زاده گفت: شماره تلفن ۵۲۴۲۵ برای پاسخگویی به سوالات مردمی توسط دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه راه اندازی شده و مردم می‌توانند همه روزه از ساعت هشت تا ۲۱ سوالات خود را با کارشناسان بهداشتی در میان بگذارند.

وی افزود: همچنین سامانه خود کنترلی توسط وزارت بهداشت به منظور غربالگری و شناسایی بیماران مشکوک به کووید ۱۹ به آدرس salamat.gov.ir ایجاد شده و مردم می‌توانند با مراجعه به این سامانه، فرم های مربوطه را تکمیل و راهنمایی لازم را برای مقابله با بیماری کرونا دریافت کنند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است و دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارائه می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =