۱۹۰ هزار پاکدشتی تحت پوشش طرح ملی غربالگری کرونا قرار گرفتند

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: تا کنون ۱۹۰ هزار نفر از ساکنان این شهرستان تحت پوشش طرح ملی غربالگری کرونا قرار گرفته و در این خصوص پاکدشت، رتبه نخست استان تهران را به دست آورده است.

هادی تمهیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، ستاد مقابله با این بیماری در پاکدشت تشکیل و تمامی امکانات شهرستان برای پیشگیری از شیوع این ویروس بسیج شد.
وی با اشاره به ضدعفونی روزانه اماکن عمومی شهرستان پاکدشت اظهار داشت:با توجه به نیاز شهروندان ماسک و مواد ضدعفونی کننده، طی ۱۴ روز گذشته با همکاری اعضای ستاد شهرستانی کرونا به‌ویژه بسیج ، اصناف و شبکه بهداشت بیش از ۵۰۰ هزار عدد ماسک و ۲۵۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده در این شهرستان تولید، و توسط داروخانه های منتخب شبکه بهداشت  با نظارت مراجع مربوطه عرضه شده است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس پرهیز از حضور در مجامع و مکان‌های شلوغ  و ترددهای غیر ضروری است، از ابتدای سال با ابلاغ بخشنامه ای از سوی وزارت کشور، محدودیت‌هایی برای فعالیت صنوف غیر ضروری تصویب و به مرحله اجرا درآمد. 
تمهیدی ادامه داد: برای اجرای درست این تصمیم تیم‌های نظارتی متشکل از بازرسین اتاق اصناف، پلیس اماکن،  دستگاه قضایی، تعزیرات حکومتی و نماینده فرمانداری بر این مسئله نظارت مستمر خواهند داشت.
این مسئول اضافه کرد: در راستای حمایت از خانواده‌های نیازمند و به منظور تقویت رعایت اصول بهداشتی، با مشارکت نیروی مقاومت بسیج، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و خیرین نیکوکار حدود ۶ هزار بسته حمایتی بهداشتی ، معیشتی تهیه و توسط پایگاه‌های بسیج شهرستان میان خانوارهای ساکن در محلات هدف توزیع گردید.
فرماندار پاکدشت یاد آور شد:: مردم پاکدشت همکاری مستقیمی با نیروهای بهداشتی و درمانی داشته‌اند و ۱۹۰ هزار نفر از مردم این شهرستان در طرح ملی غربالگری شرکت کرده‌اند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =