تولید روزانه ۶۰۰ ماسک در تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان

اهواز - ایرنا - فرمانده تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان گفت: کارگاه تولید ماسک این تیپ روزانه حدود ۶۰۰ عدد ماسک تولید و آنها را در سطح یگان‌های نظامی این تیپ زرهی، حمیدیه و روستاهای این شهرستان توزیع می‌کند.

سرهنگ مسعود حسینی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت کارگاه تولید ماسک تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان اظهارداشت: این کارگاه در ۲ نوبت کاری با تعداد ۴۰ نفر از بانوان همسر پرسنل کادر یگان تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: این کارگاه تولیدی با ۴۰ دستگاه چرخ خیاطی روزانه حدود ۶۰۰ عدد ماسک مصرف تولید می‌کند و درصورت نیاز قابلیت افزایش به تولید بیش از یکهزار و ۵۰۰ ماسک را دارد که پیش‌بینی افزایش نوبت کاری و نیرو شده است.

فرمانده تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان بیان کرد: تولیدات این کارگاه به تایید اداره بهداشت شهرستان حمیدیه رسیده و از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد اولیه برای تولید این ماسک‌های یکبار مصرف استفاده شده است.

وی افزود: از هفته آینده این کارگاه علاوه بر تولید ماسک، گان پزشکی نیز تولید می‌کند.

گندزدایی و پایش مسافران در ورودی شهرستان حمیدیه

سرهنگ حسینی گفت: به دستور  فرمانده  نیروی زمینی ارتش، این یگان به عنوان نیروهای کمکی هلال احمر در مبادی ورودی شهرها تست‌ غربالگری، تب سنجی و گند زدایی خودروها و مسافران را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان در ۲ نقطه ورودی شهر حمیدیه و روستای خسرج این عملیات را با همکاری ۳۰ نفر برعهده گرفته و برای گندزدایی و ضدعفونی شهرها و معابر عمومی در ورودی شهرهای شهرستان دشت آزادگان از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین مستقر شده‌اند.

فرمانده تیپ ۳۹۲ زرهی دشت آزادگان بیان کرد: هموطنان توصیه‌های ماموران بهداشت را جدی بگیرند و تا حد امکان از منزل خارج نشوند و همکاری لازم را با ماموران بهداشت و  نیروهای نظامی مستقر در ورودی شهرها داشته باشند.

آماده سازی آسایشگاه قرنطینه بیماران کرونایی در یگانه زرهی تیپ ۳۹۲ آزادگان

سرهنگ حسینی با اشاره به آماده سازی آسایشگاه قرنطینه بیماران کرونایی در یگان زرهی تیپ ۳۹۲ دشت آزادگان اظهارداشت: این آسایشگاه برای بیماران احتمالی  پرسنل همین تیپ زرهی پیش بینی شده است که درصورت نیاز در سطح شهرستان آمادگی  قرنطینه بیماران کرونایی را دارد.

وی با بیان اینکه آسایشگاه بیماران کرونایی ظرفیت ۴۰ تخت را دارد، افزود: بیمارانی که به تشخیص بهداری گروهان نیاز به قرنطینه دارند به مدت ۲ هفته در این محل بستری می‌شوند و توسط ۲ تیم پزشکی به صورت چرخشی در هر نوبت توسط سه پزشک تحت مراقبت قرار می‌گیرند.

شهرستان دشت آزادگان در شمال غربی اهواز و به فاصله ۵۵ کیلومتری این شهر قرار دارد.

با آغاز شیوع ویروس کرونا در استان دستگاه‌ها و تولیدکنندگان در استان خوزستان برای تولید لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده ورود کرده‌اند تا استان در تامین این کالاها با مشکل مواجه نشود.

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۵۷۰ نفر در خوزستان تاکنون به کرونا مبتلا شده و ۷۱ نفر از این تعداد جان خود را از دست دادهاند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =