۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۹
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83728498
۰ نفر

برچسب‌ها

آماده‌باش کرمانشاه برای مقابله با سیل

کرمانشاه- ایرنا- هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به منظور کنترل سیلاب احتمالی در سطح استان، روز پنجشنبه دستور آماده‌باش به تمام دستگاه‌های اجرایی مربوطه را صادر کرد.

براساس پیش بینی هواشناسی سامانه بارشی از عصر امروز آسمان استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد که منجر به آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها خواهد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استاندار کرمانشاه در پی هشدارهای اداره کل هواشناسی به تمام دستگاه‌های مرتبط با مدیریت بحران دستور آماده باش داد.
جلیل بالایی افزود: تمام فرمانداران و شهرداران استان موظف شده‌اند که به منظور کنترل رواناب ها در سطح شهرها اقدامات و پیش بینی های لازم را انجام دهند.
وی یادآور شد: هلال احمر نیز به منظور امدادرسانی به افراد گرفتار در سیلاب و آبگرفتگی منازل، در آماده باش به سر می برد و بسته های غذایی و امدادی موردنیاز را تهیه کرده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه توضیح داد: هشدارهای لازم به خانوارها و افراد ساکن در مسیر سیلاب و رودخانه ها داده شده و مکان هایی توسط هلال احمر به منظور اسکان آنان در نظر گرفته است.
بالایی افزود: همچنین آب منطقه ای به صورت مداوم در حال رصد وضعیت رودخانه ها و میزان دبی آب آن‌ها است تا در صورت لزوم اقدامات لازم به منظور لایروبی و دیگر تمهیدات ویژه را انجام دهد.
وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی نیز پیش بینی لازم را به منظور جلوگیری از خسارت های احتمالی و کاهش آسیب ها انجام داده است.
بارندگی های فروردین ماه سال گذشته یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های استان کرمانشاه بخصوص بخش کشاورزی وارد کرد.