"لبخندِ عسل" شاعرانه‌های روزنامه‌نگار شیرازی راهی بازار کتاب شد

شیراز-ایرنا- کتاب "لبخند عسل" دومین دفتر شعر فعال فرهنگی و رسانه‌ای شیراز منتشر شد.

حسن دهقان، که نخستین مجموعه شعر خود را با عنوان «کمی تا قسمتی عاشق» در سال ۱۳۸۴ منتشر کرده، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه "لبخند عسل" دربرگیرنده ۴۳ رباعی و دوبیتی است، اظهار داشت: در این کتاب افزون بر اشعار، عکس‌هایی از سه عکاس رسانه‌ای شیراز، الهه پورحسین، شیوا عطاران و امید منوچهری نیز متناسب با متن کتاب آمده است.
وی در مورد فاصله حدود ۱۴ سال میان انتشار کتاب‌هایش گفت: درگیری‌های شغلی، مهمترین دلیل در این خصوص بود اما فعالیت‌های نگارشی‌ام بیشتر به سمت شیرازپژوهی و الیته رسانه‌ای معطوف شد که به زودی ۲ کتاب نیز در همین حوزه‌ها راهی بازار کتاب خواهد شد.
این شاعر و روزنامه‌نگار ادامه داد: لبخند عسل بیشتر در برگیرنده اشعار اجتماعی و عاشقانه است و چند شعر آیینی نیز در آن وجود دارد.
دهقان، عنوان کتاب را برگرفته از یکی از اشعار دانست و گفت: نام کتاب ۲ بار در مرحله صدور مجوز مورد تایید قرار نگرفت و سرانجام نام لبخند عسل را از شعر «نان، معنی اشک‌های آرامش بود/ در سفره فقط دو لقمه غم شامش بود/هر شب که عسل گرسنه لالا می‌کرد/ لبخند عسل جوخه اعدامش بود» انتخاب کردم که البته گزینه سوم من بود.
وی درباره انگیزه‌اش از انتشار آثار عکاسان خبری در لبخند عسل نیز بیان کرد: بسیاری از اشعار این کتاب پس از قرار گرفتن در شرایط و احوالات اجتماعی سروده شد و حال و هوای بسیاری از این عکس‌ها تقریبا مشابه شرایطی است که با قرار گرفتن در آنها، نطفه شعر در ذهنم شکل گرفته بود. 
به گفته این فعال رسانه‌ای، طراحی جلد این کتاب که مشتمل بر ۷۳ صفحه است، سمانه اکبری انجام داده و هم اینک از طریق سایت www.mehresaba.ir/shop در اختیار عموم قرار دارد.
حسن دهقان، روزنامه‌نگار شیرازی، سابقه دبیرسرویس فرهنگ و هنر روزنامه خبر جنوب، روزنامه افسانه و فعالیت در خبرگزاری کتاب ایران در استان فارس را در کارنامه دارد و اکنون مدیرمسوول ماهنامه مهرگان صبا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =