سه داروخانه در مشهد داروهای بیماران کرونایی را عرضه می‌کنند

مشهد- ایرنا- مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: داروخانه‌های هلال احمر، امام رضا (ع) و درمانگاه ولیعصر(عج) در مشهد توزیع و عرضه داروی مورد نیاز بیماران کرونایی را برعهده دارند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز پنجشنبه به نقل از دکتر علی روحبخش گزارش داد:  داروخانه درمانگاه ولیعصر (عج) سپاه امام رضا (ع) به تازگی به جمع داروخانه‌های توزیع کننده داروهای مورد نیاز بیماران مبتلا به کرونا افزوده شده و ممکن است داروخانه های دیگری هم به این جمع افزوده شود.
وی با اشاره به توان نخبگان صنعت داروسازی در کشور افزود: کمترین نیاز را به داروهای وارداتی داریم و اغلب داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی تولید داخل بوده و فقط برخی موارد محدود وارداتی است و کشور تولیدکننده دارو هم مورد تأیید سازمان غذا و دارو می‌باشد.
وی ادامه داد: داروی ضدویروسی Favilavir در درمان بیماری کرونا بسیار موثر بوده و این دارو یکی از سه دارویی است که موجب بهبود و مقابله موثر با ویروس کرونا در مراحل ابتدایی می‌باشد.
روحبخش گفت: از جمله‌ داروهای مؤثر در درمان بیماری کرونا را می‌توان داروهایی همچون Brilacidin  ،Remdesivir  ، Galidesivir ، کلروکین و داروهای بیولوژیکی نظیر آنتی بادی‌های متصل شونده به ویروس کرونا را نام برد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی تاکنون به یک هزار و ۲۸۹ نفر و تعداد فوت شدگان بر اثر این بیماری به ۱۷۳ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =