هواشناسی نسبت به آبگرفتگی معابر همدان هشدار داد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: از امروز تا دوشنبه آینده رگبارهای باران بهاری بیشتر نقاط استان را فرامی‌گیرد و با توجه به رگبارهای موقت و پرحجم، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها وجود دارد.

محمدحسن باقری‌شکیب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، تمام ابری، در برخی ساعت‌ها بارش باران، رگبار موقت، آذرخش و تندباد موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به تشکیل ابرهای محلی و کومولونیمبوس (نوعی ابر با حجم بسیار زیاد) احتمال آبگرفتگی موقت در معابر، سیلابی شدن رودخانه‌ها و ریزش تگرگ در نقاط مستعد استان وجود دارد.

باقری شکیب عنوان کرد: از روز شنبه یک سامانه جدید بارشی وارد همدان می‌شود، اما زیاد قوی نیست و بیشتر به صورت بارش باران پراکنده در آسمان این استان فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: در مجموع پیش‌بینی می‌شود به صورت متوسط تا روز دوشنبه آتی، بین ۲۵ تا ۳۵ میلیمتر بارش را در سطح این استان داشته باشیم.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: به کشاورزان و گلخانه‌داران توصیه می‌شود قبل از ریزش تگرگ تمهیدات لازم را برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی بیاندیشند.

وی ادامه داد: اداره کل هواشناسی همدان نیز در اطلاعیه‌ای در خصوص آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها هشدار داده است.

باقری‌شکیب اضافه کرد: از امشب، دمای کمینه بیشتر نقاط استان بین یک تا ۲ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و همدان با صفر درجه سانتی‌گراد، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان افزود: بیشینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =